O nás

Kdo jsme?

Jsme pár, který postavil první energeticky pasivní dům v České republice v r. 2004 a od té doby v něm trvale žije a pracuje.

Zabýváme se projektováním větrání a vytápění pro rodinné a bytové domy, školní budovy, léčebny nebo výrobní haly. Ke každému projektu přistupujeme se záměrem stavební i energetickou část optimálně vyladit pro každého investora. Návrhy projektů překračují představy zadavatelů a mnohokrát je přivádí v úžas, jak jednoduché trasování zjednoduší stavbu, ušetří prostor v domě, nebo kombinace systémů vytápění a větrání snadno splní požadavky dotačních titulů.

Naše zkušenosti přenášíme i do revitalizací původních budov, vč. historických nebo památkově chráněných. Navrhneme stavební úpravy a komplexní systém systémů větrání, vytápění nebo využití odpadního tepla z vody nebo chlazení.

Do zpracování energetických auditů a posudků vnášíme neortodoxní pohled, nad rámec zadání přinášíme návrhy dalších příležitostí pro zlepšení. Máme jiný pohled, nezatížený zvykem a obecnými názory. Umíme rodinné domy pro využití dotace Nová Zelená Úsporám. Umíme školy, léčebny, nemocnice, administrativní budovy. Umíme průmyslové objekty. U vybraných objektů následně provádíme dohled a kontrolu provozu, a to i vzdáleným připojením.

Kromě fungujících realizací na základě našich projektů máme i ceny z různých soutěží, jako je Stavba roku, Český energetický a ekologický projekt, Úsporný dům nebo SMART CITY.

Martin Jindrák
profilový obrázek Martin Jindrák
  • Projektant systémů vytápění a větrání
  • Energetická certifikace budov, energetický auditor
  • V letech 2008-2019 lektor centra pasivního domu
  • Člen aktivu ČKAIT pro energetické auditorství
Martina Jindráková
profilový obrázek Martina Jindráková
  • Projektant systémů větrání a vytápění
  • Duše kanceláře a projektů

První EPD

Modrý dům v Rychnově u Jablonce nad Nisou, upravená dřevostavba RD Rýmařov se zesílením tepelných izolací proti tehdejšímu standardu. Okna dřevěná, SLAVONA. Vytápění a ohřev teplé vody v akumulačním zásobníku s elektrickými spirálami a solárním systémem, teplovzdušné vytápění a větrání jednotkou DUPLEX RB od f. ATREA. V Modrém domě bylo podrobně měřeno vnitřní prostředí a spotřeba energie. Probíhalo testování různých režimů užívání. Z výzkumných důvodů bylo instalováno tepelné čerpadlo vzduch / voda a také odpojen cirkulační zemní výměník tepla, který nyní slouží jako zásobník dešťové vody. Zkušenosti z provozu a pokusů využíváme v naší projektové činnosti. Poznatky byly také využity při optimalizování legislativy pro výstavbu nebo revitalizace, norem pro nastavení výměny vzduchu v objektech nebo ověření podmínek pro program Nová Zelená úsporám. Modrý dům navštívilo přes 700 dalších stavebníků, inspiraci a poznatky většina z nich využila při přípravě vlastního bydlení.

První energeticky pasivní dům
Kontaktujte nás